mgr Aleksandra Paruzel - Czech
tel: 660 441 732

Adres:
ul. Kościuszki 24/8
40-048 Katowice

O MNIE

mgr Aleksandra Paruzel - Czech

Aleksandra

Jestem psychologiem, absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Umiejętności psychoterapeuty zdobywałam uczestnicząc w kursie psychoterapii atestowanym przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, w Oddziale Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic Szpitala im. dr Józefa Babińskiego w Krakowie. W latach 2001-2004 byłam związana z Ośrodkiem Pomocy Dziecku i Rodzinie "Szansa" w Bytomiu, następnie z Dziennym Ośrodkiem Adaptacyjnym dla Dzieci Specjalnej Troski w Tarnowskich Górach. Praktyki psychologicznej uczyłam się w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie. Pracowałam w placówce medycznej Medicover, NZOZ FENIKS, Instytucie Rozwoju Osobowości „Self” oraz obszarze HR w tematyce relacji interpersonalnych. Posiadam doświadczenie prowadzenia zajęć warsztatowych w większych grupach (dorosłych i dziecięcych) pozostając w roli wykładowcy, terapeuty zajęciowego czy psychologa szkolnego. Ukończyłam także staż absolwencki w Zakładzie Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Śląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów.

W gabinecie prowadzę terapię indywidualną osób dorosłych, rodzin, par. Pracuję także z dziećmi i młodzieżą. Moja praktyka podlega regularnej superwizji.

Psychoterapia jest dla mnie spotkaniem, które otwiera nas na innych, pomaga spojrzeć inaczej na emocje i relacje. Jest przekraczaniem swych ograniczeń w poszukiwaniu nowych dróg i odkrywaniem prawdziwego Ja.