Wiktoria Materna
tel: 792-271-185

Adres:
ul. Kościuszki 24/8
40-048 Katowice

O mnie

Wiktoria

Jestem psychoterapeutą, certyfikowanym specjalistą terapii uzależnień.

Ukończyłam studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz studia podyplomowe na KUL w zakresie Profilaktyki i Terapii Uzależnienia od Narkotyków. W 2011r uzyskałam certyfikat specjalisty terapii uzależnień. W roku 2015 ukończyłam całościowe szkolenie z zakresu psychoterapii w Śląskiej Szkole Psychoterapii. Szkolenie to jest atestowane przez zarząd Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jestem także asystentem psychodramy, w swojej pracy chętnie posługuję się tą metodą terapii. 

Należę do Śląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam będąc wolontariuszem i stażystą w różnych placówkach pomocy psychoterapeutycznej, a także w ośrodkach leczenia uzależnień.

Prowadzę psychoterapię indywidualną w Instytucie Psychoterapii Dzieci i Dorosłych w Katowicach. Pracuję z młodzieżą i dorosłymi; z osobami cierpiącymi na depresję, zaburzenia nerwicowe, adaptacyjne, zaburzenia odżywiania, w kryzysach życiowych oraz terapię osób uzależnionych. Mam doświadczenie także w prowadzeniu psychoterapii osób z tzw. syndromem dda.

Jestem terapeutą w Poradni Leczenia Uzależnień, gdzie prowadzę terapię indywidualną i grupową. Mam duże doświadczenie zawodowe w zakresie pracy z osobami uzależnionymi, szczególnie od narkotyków i innych substancji psychoaktywnych. Odbyłam także szkolenie z zakresu diagnozy i terapii uzależnienia od seksu.

www.slaskpsychoterapia.pl